Kāpēc visiem būtu pašiem jāmācas?

Būtībā īsā atbilde ir tāda, ka bez paša iniciatīvas un bez gribas mācīties pašam dzīvē praktiski nevienu problēmu nebūs iespējams atrisināt, jo lai varētu risināt dažādas problēmas ir nepieciešams meklēt atbildes un dažādiem jautājumiem un risināt šī problēmas uzdodot jautājumus. Bet bez pašmācības un bez zināšanu ieguves to būs grūti izdarīt. Protams, ja pirms problēmu risināšanas ir iegūtas pietiekoši pamatzināšanas, tad vieglās problēmas parasti var risināt arī ar šīm zināšanām un bez papildus mācīšanās, bet nopietnas un dziļas problēmas parasti risināt ir ļoti grūti un tām ir nepieciešams ilgs mācību process, kur problēma tiek apskatīta no pilnīgi visām pusēm un tikai pēc tam cilvēks tai ķeras klāt ar visiem nagiem un atrisina to.

Pašmācība ir ļoti svarīga jau no bērna vecuma, kad ir pašam mājās jāpilda mājas darbi, kas tiek uzdoti skolā, bet cik es atceros, tad šie mājas darbi nebija diezko āķīgi un tos vajadzētu uzdot ļoti grūtus, lai bēri paši sāk domāt un mācīties dažādas lietas, lai šos mājas darbus atrisinātu. Cik es atceros no skolas un augstskolas, tad vislabāk un visvairāk es iemācījos tieši tajos priekšmetos, kur bija visgrūtākie uzdevumi, un kur nevarēja ne nošpikot ne atrast atbildes citādākos veidos. Viens labs piemērs par to, kāpēc cilvēkam būtu jāmācās pašam ir tas, ka meklējot pašam atbildes nereti var uzdurties uz tādiem informācijas resursiem, par ko nemaz nevarētu savādāk iedomāties. Piemēram, es atceros, ka vidusskolā tajos priekšmetos, kas man pilnīgi neinteresēja es atradu kontroldarbu burtnīcu un tajā esošās pareizās atbildes un man kontroldarbā pat bija speciāli jāielaiž kļūdas, lai skolotājai neliktos aizdomīgi, ka vienmēr visas atbildes ir pareizas. Tādā veidā es varētu ļoti labi un ātri atrisināt savu problēmu, lai man nebūtu šis priekšmets jāmācās. Daudzi noteikti tagad domā, ka tas nav pareizi, jo netika iegūtas šīs vajadzīgās zināšanas, bet patiesībā es ieguvu vēl labākas zināšanas, proti, par to, ka vienmēr ir iespējams atrast īsāko ceļu un ne vienmēr ir jāiet tas, ko tev uzstāda citi. Jo galu galā, ja skolā bija noteikts, ka ir jāpilda kontroldarbs un jādabū tajā laba atzīme, tad es to arī izdarīju un man nebija nepieciešamas visas tās zināšanas, jo es pats jau tad sapratu, ka šis priekšmets mani pilnīgi neinteresē.

Pat arī nopietnākās lietās, kā darbā, nenozīmīgi vai tiek strādāts algots darbs vai tiek veidots savs uzņēmums ir nepieciešams savas problēmas risināt pašam nevis meklēt kādu, kas tās atrisinās tavā vietā, un vienīgi, ja tu esi uzņēmuma īpašnieks ar tiešām labām zināšanām tikai tad tu vari sākt izmantot cilvēku darbaspēku lai risinātu savas problēmas, bet tas jau ir pavisam cits stāsts, un tik un tā grūtākās problēmas tev tik un tā nāksies risināt pašam.